Jak správně vymalovat?

Mezi první věci, které musíte před samotným malováním udělat, tedy krom nákupu barev a pracovního náčiní, je zajistit, abyste při svém snažení nepošpinili věci, které nechcete. To v praxi znamená, že je nutné srolovat koberce, odsunout nábytek a to vše pak skrýt ideálně pod igelit. Pokud nemáte koberce, je dobré podlahu pokrýt opět igelitem, nebo starými novinami. Eliminujete tím nutnost po malování ještě zbytečně umývat parkety nebo kachlíky. Pokud budete mít možnost vybavení pokoje vynést jinam, udělejte to. Značně vám to usnadní malování, jelikož nebudete muset mezi vybavením tancovat. Díky tomu si ušetříte spoustu práce a nepříjemností.
tahy štětce

Strop je priorita

Ať už se chystáte vymalovat obývací pokoj, kuchyni nebo třeba záchod, vždy musíte začít s malováním od stropu. Z něj vám totiž může malba kapat nejen na zem, ale také i na stěny. Ty byste pak museli nejspíš malovat znovu. Navíc vymalovat strop je nejtěžší a je dobré si nejsložitější práci odbýt hned z kraje. Pak už půjde práce rychleji od ruky. Stejně jako stěny, ani strop byste neměli odfláknout pouze jednou vrstvou, ale nanést minimálně dvě. Sice není tak na očích, ale pokud chcete mít dobře vymalovaný pokoj, určitě byste měli být pokud možno co nejdůkladnější. Strop sice není tak na očích, ale při podrobnějším zkoumání byste na něm špatnou malbu jednoduše odhalili. A to určitě nechcete.
malíř pokojů

Váleček nebo štětka?

Na štětku nedají dopustit staří malíři, kteří již mají něco za sebou. Je však nutné si uvědomit, že je štětka sice efektivní nástroj, ale musí se s ní umět pracovat. Zatímco pomocí válečku můžete první vrstvy nanášet jak se vám zlíbí, se štětkou musíte už od začátku pracovat precizně, jelikož půjde každý tah znát. Proto, pokud nejste dostatečně zkušení, použijte raději váleček, se kterým je malování mnohem jednodušší a v konečném důsledku také efektivnější.