Investice do zlata se vyplatí

V podstatě zlatem se platí již staletí, dokonce se snad traduje až do roku 700 před naším letopočtem. Přežilo všechny možné bankroty a jeho cena ve skutečnosti neklesá, ale stále stoupá nahoru. V dnešní době samozřejmě není pouhým platidlem, ale především se objevuje v podobě různých šperků a i průmyslovém odvětví. Lékařství, elektrotechnika, letectví nebo chemie, zde se všude vyskytuje. Díky právě jeho vysoké hodnotě se odborníci shodují v tom, že je dobré do něj investovat. Samozřejmostí je, že bychom se neměli nechat unést velkou vidinou bohatství a investovat jen tolik, abychom nestrádali a nějak neohrozili rodinný chod.

prasátko na mince

Vklad nemusí být velký

Zlato samo o sobě má nyní stálou hodnotu, hlavně je stabilní a pomalu rostoucí. Pokud ho nakoupíme v podobě slitků a mincí, tak nemusíme platit DPH a ani daň z výnosu. Ideální je začít vkládat nějakou pravidelnou měsíční částku a tak se za čas zlatá cihlička může ocitnout doma v trezoru. Vlastní svoje unikátní výrobní číslo, tudíž je vše řádně doloženo. Ačkoliv se vždy doporučuje navázat spolupráci s ověřenými poskytovateli a možná vůbec není špatné si zjistit, zdali nám umožní i zpětný odkup, kdyby náhodou jsme potřebovali nějaké finanční prostředky podstatně dříve.
vějíř z bankovek

Dobře nakoupit

Cílem veškerých investic je dobře a levně nakoupit. Později při rostoucí ceně pro změnu zase výhodně prodat. Tím vznikne zisk a poté naše investice se vyplatila. V současné době hodnota zlata klesá a je výhodné ho nakoupit. Teď se investoři soustředí na americký dolar, který stoupá směrem nahoru, proto se nechává zlato bez větší pozornosti, což je ale pravděpodobné, že to dlouho trvat nebude a role se opět obrátí. Taková zlatá cihlička, kterou jsme proměnily za naše peníze je vskutku drahý poklad. Jen tak pro zajímavost, například milion korun má ve formě zlata rozměry zhruba tak běžného mobilního telefonu.