Může mi internet pomoct s učením?

Každému se může stát, že se dostane do časové tísně a nemůže se již stavit za vyučujícím a zeptat se ho na to, čemu nerozumí. Tato situace je velice nepříjemná, ale neklesejte na mysli! V dnešní době se to na internetu jen hemží různými portály a fóry, kde Vám mohou lidé znalí Vašeho oboru a problému poradit, ba dokonce i vyřešit kompletně celé příklady otázky. Takové portály je velmi dobré znát, ale člověk musí být zároveň velmi obezřetný a dávat si pozor na to, odkud čerpá. Také nikdy nevíte, kdo Vám radí a musíte si informace raději vždy pečlivě ověřit a prokonzultovat ještě s někým jiným
studijní prostory

S Ontolou vyřešíte vše!

Ontola je místo, kam by se měli obrátit především chemici, fyzici a biologové. Tento portál si uchovává dotazy, které jsou na něj odeslány. To znamená, že pokud se ptáte na věc, na kterou se ptal před Vámi už někdo jiný, máte velkou šanci, že otázka byla archivována a Vy si tak pouze můžete projít diskuzi. Pokud se však stane, že na Váš dotaz se před Vámi nikdo neptal, budete muset počítat s tím, že si na odpověď s největší pravděpodobností počkáte. A to i více jak dva dny.
fixy u pc

Matematický portál, jediný svého druhu u nás

Tento portál obsahuje několik desítek tisíc vyřešených příkladů a úloh na různých úrovních matematiky. Naleznete zde základoškolskou matematiku, gymnaziální ale i tu vysokoškolskou. Výhodou tohoto fóra je, že je zde nepřeberné množství matematických znaků a nemusíte se trápit s tím, že by někdo Váš příklad špatně přečetl, jelikož například nepochopí znak mocnitele, zlomek nebo logaritmus.
Využívat tyto portály rozhodně doporučujeme, avšak dávejte si velký pozor na to, aby informace, které zde dostanete, byly pravdivé. Nikdo totiž na fórech nemaže chybné odpovědi. Chybnou odpověď pak mohou vyvrátit svým tvrzení jiní uživatelé. To je však bohužel jediný způsob, jak takovou informaci oddělit od té správné.