Pes, kočka, králík: jaké domácí mazlíčky pro děti

Téměř všichni rodiče to vědí. Jakmile nastanou narozeniny nebo Vánoce, objeví se téma: zvíře. Mnoho dětí nechce nic víc než věrného společníka, se kterým si mohou hrát a mazlit. Samozřejmě, děti si nejsou vědomy odpovědnosti, kterou musí nést. Existuje mnoho věcí, které je třeba zvážit před nákupem zvířete.
Domácí zvířata přinášejí mnoho výhod. Bylo vědecky dokázáno, že hlazení zvířat snižuje stresové hormony a produkuje šťastné hormony. Ale domácí zvířata nejsou jen mazlíčci, ale pevní rodinní příslušníci. Stejně jako radost, kterou nám přinášejí, mohou nám však přidat další práci. Musíte si udělat čas, abyste se o ně starali. Pro děti není vždy jasné, jaký je každodenní život se zvířetem.
kotě u holčičky

Zvířata a odpovědnost

Zvířata potřebují pozornost a péči. Není jen čas na hraní a mazlení, ale také čas na nepopulární úkoly, jako je čištění, uklízení po zvířeti. Zvažte, zda chcete a můžete tento závazek učinit. Vaše práce vám dává dostatek volnosti? Existuje někdo, kdo by se o zvíře mohl starat ve zvláštní situaci? Například, když musíte jít k lékaři  s nemocným dítětem? Kdo se postará o zvíře, když jste na dovolené?

Domácí zvířata potřebují místo

Ať už jde o koš pro psy nebo králíky, zvířata potřebují místo, kde se mohou usadit, potřebují také dostatek prostoru k volnému pohybu. Podívejte se po vašem bytě a přemýšlejte o tom, kde může zvířecí přítel mít své místo. Malé zvíře nechodí do školky: křečci se živí večer – když začíná spánek vašich potomků. Během dne nenechávejte malé děti samotné se zvířetem.
rozkošný kotě

Kočka

Kočky patří mezi ty nejbezpečnější domácí zvířata. Nemusíte je řídit a potřebují méně pozornosti než psi. Samy se zaměstnají a každou chvíli si přijdou akorát pro pohlazení. Zdravá domácí kočka se může snadno dožít 20 let.

Pes

Pes je nejlepším přítelem člověka, říká se. Psi dávají jistotu a lásku. Potřebují hodně pohybu. Jste připraveni jít na procházku několikrát denně, dokonce i delší cesty? Pak je pes pro vás ten správný mazlíček. Také přemýšlejte, když chcete jít na dovolenou. Můžete s sebou vzít psa nebo máte kamarády nebo členy rodiny, kteří by se o něj mohli starat? Pes se také musí aktivně vychovávat na rozdíl od kočky.

Králík

Mnoho dětí vidí hravé králíky a chtějí je taky. Ti ale nejsou vhodné pro malé děti. Protože nemohou projevit pocit bolesti, děti jim mohou nevědomky ublížit. Navíc králíci potřebují spoustu místa a měli by být drženi jako pár. Děti chtějí svírat a objímat, to králíci vůbec nemají rádi.