Zpříjemněte si horké letní dny chladivou zábavou

Protože fakt, že je venku téměř ke čtyřiceti stupňům nemusí vždy znamenat pouze to, že se budete ve špatné náladě opět snažit svůj den jednoduše jen nějak přežít.
 

Mějte pod kontrolou svůj pitný režim

Ať už se vědečtí pracovníci a odborníci všeho typu dohadují o tom, jak by měl co do objemu vypadat pitný režim dospělé osoby, jedno je zcela jisté – bez tekutin se v létě neobejdete. Pořiďte si tedy větší karafu, nebo například vodní dispenzor a za pomocí hydratace nedovolte vedru, aby Vás omezovalo.

léto - ilustrace
Rozhýbejte vzduch

Ačkoli vlastníci klimatizací nedají na tento vynález přelomu tisíciletí dopustit, každý, kdo má s podobným ochlazováním zkušenost potvrdí, že má svoje negativa – ať už se jedná o pocit sucha v ústech, kašel, nebo dokonce onemocnění vzniklé na základě velkého rozdílu mezi venkovní teplotou ovzduší a regulovaným teplem v bytě. Proto jako vhodnější variantu doporučujeme výkonnější ventilátor, ať již ve stolní či jiné variantě. Na procházky venku pak lze doporučit stále oblíbenější dámské vějíře, které ve skutečné výhni ocení také nejeden muž.

Zatemňujte

I když se povětšinou na léto a sluníčko těšíme, přeci jen, čeho je moc, toho bývá příliš. Proto se nestyďte a opatřete svá paneláková okna roletami či žaluziemi, která Vás zachrání od přímého slunečního svitu, čímž dokáží předcházet utváření neobyvatelných podmínek uvnitř téměř každé bytové jednotky.

západ slunce u stromu
Pozitivně se nalaďte

Když Vám bude nejhůř, zkuste si vzpomenout na to, jak jste během ledna a února toužili po tom, aby už bylo konečně tepleji a nezapomeňte na to, že za několik málo měsíců budete muset opět vyndat kabáty ze skříní a doufat v to, že nenapadne tolik sněhu, abyste se ráno nedostali do zaměstnání nebo zapadli autem v závěji. Léto má být ve znamení pozitivních emocí a nikoli rozčilování se nad tím, co nelze ovlivnit.