Bio protein

Protein (bílkovina) je důležitou stavební látkou našeho organismu a je důležitý pro jeho správnou funkci. Určité množství bílkovin dostáváme denně do organismu z našeho jídelníčku. Zejména pro sportovce a vyznavače zdravé výživy je instantní protein denní záležitostí. Proteiny obecně můžeme rozdělovat na rychle vstřebatelné a pomale vstřebatelné. Instantní proteinové přípravky patří do zmíněné první kategorie rychle vstřebatelných proteinů. Dále lze proteiny dělit na hydrolyzované, hovězí, kaseinové, vaječné, sójové, nebo veganské.
lití mléka.jpg
Instantní bio protein patří mezi špičkový zdroj bílkovin a co více? Pod značkou „Bio“ se ukrývá produkt garantovaného původu a certifikované kvality. Jinými slovy je to protein, který je vyroben z těch nejlepších surovin nejvyšších standardů.
krávy v Alpách.jpg

Složení bio proteinu

Obsahuje dvě hlavní složky, a to v poměru 1:1. Základem je nedenaturovaný syrovátkový proteinový koncentrát a přírodní mléčný koncentrát, který je získaný přímo z kravského mléka. Toto mléko pochází z farem ekologického zemědělství. Obě zmíněné složky mléka jsou získávány metodou šetrné filtrace. Dávka proteinu v množství 25 gramů obsahuje 20 g bílkovin. Ostatní složky – tuky, sacharidy a sůl je v této dávce do 1 gramu. Samozřejmý je i obsah nejrůznějších esenciálních aminokyselin.

Příprava a použití

Důležité je množství bílkovin, přijatých během dne z vašeho jídelníčku. Toto množství následně můžete doplnit těmito instantními nápoji. Jedná dávka proteinu v množství 25 gramů se smíchá se zhruba 250 mililitry vody. Velmi záleží také na fyzické zátěži. Doporučuje se protein přijímat po zvýšené zátěži (sportu) ve větším množství za den.

Pro koho je přípravek určen?

Nelze přesně vymezit. Svoji zálibu si v instantních proteinových nápojích nacházejí vyznavači zdravé výživy a zdravého životního stylu. Nejdůležitější kategorií jsou zejména sportovci, u kterých je vyšší příjem proteinů záležitostí každého dne. Proteiny mimo jiné udržují svalovou hmotu a zejména podporují její růst při pravidelném pohybu.