Cadillac není auto pro každého

Jízda cadillacem se pro každého, kdo se jednou svaze, stane nezapomenutelným zážitkem. Skvělé jízdní vlastnosti oceňoval již Elvis Presley, který si těchto modelů pořídil hned desítky. Ani chicagský mafián Al Capone nedal na svůj neprůstřelný cadillac dopustit, no a dnešní americký prezident Donald Trump jezdí, jak jinak, obrněnou verzí této značky. Cadillac je zkrátka v Americe symbolem silného a luxusního auta.
růžový cadillac
Zakladatelem této automobilky byl zkušený konstruktér Henry Martin Leand, který továrnu na cadillacy založil již v srpnu roku 1902 a pojmenoval ji po francouzském šlechtici Antoniovi de la Motheovi Cadillacovi, který v roce 1701 založil město Detroit. Přestože automobilku po dobu její existence potkávala spousta nešvarů a útrap, podařilo se jí udržet si postavení vrcholné značky. Dnes patří Cadillac společnosti Generals Motors, které ji Henry Martin Leand v roce 1909 prodal.
americký cadillac
Dobrou pověst si však tato značka získala hned od prvopočátku, a to tím, že se nebáli používat nejrůznějších moderních technologií. Například jako první začali používat místo kliky elektrický startér, či představili čtyřválec v době, kdy všichni používali dvouválcové motory. Také posilovačem řízení, klimatizací, vzduchovým odpružením, bezpečnostními pásy či dokonce se stěračemi se vždy vytasili jako první. Nebáli se přijít s novými nápady, které uživatelé velmi oceňovali. Proto není divu, že se cadillac stal oblíbeným vozem mnoha celebrit.
staré vozidlo
Dnešní cadillacy prošly zásadní modernizací, a tak se mohou pochlubit opravdu luxusním interiérem, kde se prolíná kůže s leštěným či broušeným kovem. Tak kdo by se nechtěl svézt? Vždyť těmito vozy jezdil také Bill Clinton i Barack Obama. Donald Trump nechtěl zůstat pozadu, i když jeho bezpečnostně upravená verze nemá s běžnou produkcí mnoho společného.
Cadillac je právem pánem silnic. Radost z jedinečné jízdy má každý, kdo třeba jen jednou do vozu nejznámější americké značky usedne.