Turismus v Čechách nadále kvete

Čechy jsou nádhernou a historickou krajinou, kterou rádi navštěvují cizinci, ale také my Češi po republice rádi cestujeme a poznáváme nová zákoutí naší dědiny. Ze statistických údajů vyplývá, že loňský rok byl pro český turismus neobyčejně bohatý. Je to způsobeno nejen vyšším zájmem ze zahraničí, ale také stoupajícím zájmem Čechů o trávení dovolené v Čechách a nikoli v zahraničí.
 
Mnoho lidí si uvědomilo, že není potřeba cestovat do zahraničí, když v Čechách můžete najít mnoho nádherných, historických měst, navštěvovat hrady, zámky i muzea, nebo naopak trávit čas v přírodě, a to v lesích, horách i u vody.
poutník a batoh

Turistika v číslech

Podívejme se nyní na to, jak si český turismus vedl podle statistiky:
·         v českých hotelech, penzionech a kempech se ubytovalo zhruba 20 milionů turistů, což bylo o 1,7 milionu více než v roce 2016,
·         meziroční nárůst tvořilo 9,1 procenta,
·         nárůst zahraničních turistů byl o 9,2 procenta více než v roce 2016,
·         nárost tuzemských turistů se zvýšil o 9 procent,
·         zahraničních turistů bylo 10,2 milionu osob, domácích turistů se ubytovalo 9,9 milionu.
ulice cestovního ruchu

Zájem Němců neustává

Které národy se k nám každý rok těší nejvíce a kdo k ním jezdil nejvíc v roce 2017? Jako již tradičně se jednalo o Němce. Na prvních třech příčkách zahraničních turistů se umístilo:
1.      Německo– téměř 2 miliony osob (s meziročním nárůstem o 3,9 procent),
2.      Slovensko– 688 tisíc hostů (s meziročním zvýšením o 7,2 procent) a
3.      Polsko– 578 tisíc návštěvníků.
 
Dalším národem, který k nám začíná čím dál více jezdit jsou Rusové. Ti do Čech dříve jezdili hodně, ovšem v posledních letech jejich zájem poněkud opadl. V roce 2017 ovšem jejich počet vzrostl, a to o 35,3 procenta. Zároveň se zvýšil přísun turistů také z asijských zemí, a to zejména z Číny, Jižní Koreje a Tchaj-wanu.
 
Podle obrovského zájmu o naši malou republiku ze strany zahraničních turistů, ale také domácích cestovatelů, můžeme předpokládat, že počty turistů letos znovu porostou. Podnikatelé v této oblasti se tak mohou těšit na další vysoké tržby. V loňském roce se zájem zvýšil zejména v Jihomoravském kraji, a to o 14,6 procenta. Mezi oblíbené patřil také Ústecký, Plzeňský a Moravskoslezský kraj, jak uvádí Asociace cestovních kanceláří.