Svědivý nepříjemný problém

Vyrážka umí pěkně potrápit každého z nás. I ty, kteří netrpí na žádné alergie nebo atopické ekzémy. A když se objeví, moc dobře neví, co s tím. Takže první kroky vedou logicky do lékárny. V lékárně se jistě snaží lékárníci všemožně pomoci, ale tak nějak mají většinou tendenci nabízet nám spíše hodně předražené krémy a masti a my s vírou, že to zabere, si je samozdřejmě zakoupíme. Lidé, kteří mají tu smůlu, že se u nich ekzémy objevují častěji, či je mají dokonce už chronické, vědí, že se vyrážka dá dost dobře podchytit i s pomocníky s přírody. A většinou jsou úspěšnější.
zánětlivé skvrny

Číslo jedna- marihuana

Ano, konopí, to je zelený zázrak, nejen v kosmetice. Ale opravdu to zabírá. Konopná mast je nejlepší, když je vařená takzvaně podomácku, protože je silnější a nejsou do ní přimíchané žádné přídavné látky. Je tak čistě přírodní. Vlastně jen vaříte rostliny konopí v lékařské bílé vazelíně. Ale proces je to docela složitý a musí se to umět. A hlavně musíte mít vypěstované rostliny. A tak je asi někdy lepší, se do lékárny vrátit a požádat o konopnou mast tam. Zabere vám taky, nebojte se.
sazenice konopí
Z konopí se dnes vyrábí velká spousta věcí, takže si můžete pořídit celý konopný arzenál. Konopný sprchový gel, konopné tělové mléko, krém na ruce i nohy, krém pleťový anebo konopnou vazelínu, která je na ekzémy výborná. Promastí pokožku a pomůže zaléčit nepříjemný problém. Konopná kosmetika je velmi oblíbená a v posledních letech zažívá obrovský úspěch. A oprávněně.

První pomoc ze spíže

Med je všelék. To už věděli i naši předkové a víme to i my. Pomůže úplně na všechno a také na vyrážku. Je to naprosto jednoduché. Stačí medem potírat postižená místa pokožky a nechat chvíli působit. Med má antiseptické účinky a svědivé místo také zklidní. Zkuste to a nemusíte chodit ani do lékárny.
dózy s medem
O medu se říká, že je to malá lékárnička ve špajzu.
Příroda je opravdu mocná čarodějka, jak se říká a dokáže nám pomoci s mnoha věcmi. Vždy je lepší vyzkoušet, co nám může nabídnout, dříve než se rozběhneme pro kosmetiku zpracovávanou chemicky, s různými přísadami, které nám můžou problém ještě více zhoršit. Tak to příště zkuste nejprve přírodně.