Puma

Puma

 

Německá značka založená Rudolfem Dasslerem. Ten, společně se svým bratrem Adolfem, vyráběl boty doma doslova na koleni. Jednoho dne se Rudolf vydal na Letní olympijské hry do Berlína a prodal jeden pár vyrobených bot atletovi, který vyhrál svou disciplínu. To byla velice dobrá reklama, kterou Rudolf ani nečekal. A najednou se začaly hrnout spousty objednávek na boty od sportovců z celého světa. Všichni chtěli mít stejné boty, jako slavný vítěz. Jak už to tak ale bývá, později se oba bratři pohádali. Rudolf se rozhodl vést svou firmu dále sám. Jeho bratr však také nezůstal pozadu, ale o něm se zmíníme později.

 

mikina

 

Puma se do podvědomí lidí vryla jako výrobce sportovních bot a oblečení. Sponzoruje několik velmi slavných sportovních jmen. V současnosti nabízí i velkou kolekci pro mladé a má úspěch. Zájem o kousky z této kolekce je opravdu velký.  Všechny výrobky se mohou pyšnit kvalitou a poutavým designem. V poslední době můžeme vidět kombinace výrazných barev, které jsou velmi žádané u mladé generace. Značka Puma je sázkou na kvalitu, která vždy nabízí nějakou tu vychytávku navíc. Puma nezklame ani aktivního sportovce, ani příležitostného milovníka sportu. Pyšní se velice módními, ale přitom kvalitními materiály. Stala se symbolem a značkou, která je pro mnohé nenahraditelné. Můžeme se s ní setkat u nejednoho profesionálního sportovce. Ať už jde o fotbal, tenis, běh nebo další atletické disciplíny.

 

čepice puma

A teď ještě zpět k oběma bratrům. Málokdo ví, že Puma a Adidas mají společné kořeny. Bratr Rudolfa, Adolf Dassler, je totiž zakladatel známe značky Adidas. Mezi bratry, vlivem sporu, vznikla velká rivalita. Jedna historka praví, že jednou přišli k Rudolfovi domů opraváři a měli na nohou boty Adidas. Rudolf, veden záští vůči bratrovi, proto každému věnoval jeden pár bot Puma, aby nenosili konkurenční značku.