Co všechno potřebujete, aby váš nový byt byl dokonale zařízený? Zkusíte to sami nebo s designérem?

Čeká vás stěhování do nového bytu a máte z toho radost? Tak to je samozřejmé, že se těší. Už ale víte, jak si zařídíte interiér? Poradíme, jak postupovat!

Co všechno potřebujete, aby váš nový byt byl dokonale zařízený? Zkusíte to sami nebo s designérem?

Už se nemůžete dočkat dne, kdy se konečně nastěhujete do nového bytu? Pokud jde o vaše úplně první samostatné bydlení, je nadšení jistě o to větší. Ještě, než se ale budete moci nastěhovat, budete si muset interiér vhodně vybavit. Mnoho lidí nevidí důvod, proč si najímat rovnou bytového designéra. Dokud totiž nezkusíme, jak může být těžké celý interiér sladit, přijde nám to zbytečné. Jenže rady odborníků se občas opravdu hodně hodí. Na co si dávat pozor? Zařizování nového bytu není vůbec lehká práce, to si uvědomte už na začátku.

interiér kuchyně

Pokud chcete dokonalost, přivolejte si pomoc!

Bytový designér je člověk, který rozumí organizaci, barvám ale i materiálům a byt vám vybaví dokonale do nejmenšího detailu. I když máte omezený rozpočet, není od věci nad jeho službami pouvažovat. Pokud totiž toužíte po dokonalosti, chcete mít interiér do posledního koutu skvěle a funkčně zařízený, může vám s tím designér pomoci a vy budete mít jistotu toho, že vaše bydlení bude přesně takové, jaké by být mělo a jaké byste ho chtěli mít. Vyvarovat se můžete zbytečných chyb a přešlapů ušetříte si čas i práci. Služby designéra oceníte i v případě, že nevíte, jak začít, od čeho se odpíchnout.

Takhle to nepůjde

Pokud se přeci jen rozhodnete, že si všechno uděláte sami, připravte se na to, co vás čeká. Není to jen o tom nakoupit nábytek a rozestavět ho po prostoru. Důležitá je souhra, souhra materiálů a barev. Víte například, že není dobré nábytek skládat vedle sebe jen tak ledabyle? Pokud máte už něco staršího a budete k tomu kupovat nový nábytek, může se vám stát, že v interiéru vytvoříte velmi nevzhledný a přeplácaný dojem toho, že jste to prostě nezvládli. I z toho důvodu se raději pouštějte do všeho pomalu, plánujte a přemýšlejte, můžete věci několikrát přehazovat z místa na místo, než se vám podaří vytvořit požadovaný efekt.

barevně sladěný interiér

Mísení moderního nábytku s tím starším je častou chybou, ale je to pochopitelné. Občas nám zůstane nábytek, který stále může dobře posloužit, tak proč jej vyhazovat? Pokud takhle uvažujete, ostatní věci, které budete dokupovat, by měly k původnímu nábytku ladit. Nevybírejte tedy jen podle toho, co se vám líbí.

Pokud se do toho nechcete zamotat, nechte si raději poradit.