Nejen krásou zapsané do historie

Christy Turlington

Je nejen krásná, ale také chytrá. Christy byla světem modelingu objevena jako hodně mladá. Nenechala se však zmanipulovat a trvala na tom, že nejprve dokončí své vzdělání. Ani po rozjetí modelingové kariéry se však nepřestala věnovat globálním problémům. Pravidelně se angažuje v rámci charitativních akcí. Pozadu nezůstává v oblasti lidských práv a ochrany týraných a handicapovaných zvířat.

ve společenském na pláži

Twiggy

Pod jménem Lesley Lawson si asi jen těžko někoho představíte. Když se ale řekne její přezdívka Twiggy, každému se hned vybaví, o kom je řeč. Je považována nejen za jednu z nejznámějších modelek vůbec, ale svým vzhledem změnila směr modelingového průmyslu. Odmalička se jí všichni smáli, že je až nezdravě hubená. Ona však ze svého nedostatku dokázala udělat přednost. Když přišla na první focení, spolu s fotografem se rozhodli o radikální změnu. Ostříháním vlasů a nalepením dlouhých řas se zrodila legenda.

 krásná žena na lavičce

Kate Moss

Když ji vidíte v reklamě nebo na obálce časopisu, asi byste netipovali, že se jedná o jednu z nejmenších modelek vůbec. Její výškou 170 centimetrů by se chtěla pyšnit asi každá žena, ale ve světě modelingu se jedná o podprůměr. Přesto byla Kate pro svou krásu objevena v davu na letišti. V té době možná ještě ani vážně neuvažovala o svém budoucím povolání. Bylo jí pouhých čtrnáct let, když doslova vklouzla do módního průmyslu. Zezačátku musela ovšem tvrdě dřít, aby byla její výška akceptována.

 klobouk a žena

Naomi Campbell

Na první pohled sympatická a mírná modelka Naomi trpěla výbuchy vzteku. Jak později sama objasnila, její chování bylo způsobeno nelehkým dětstvím, kdy vlastního otce ani nepoznala a matka se o ni nestarala. Zpočátku to Naomi kvůli barvě pleti neměla lehké ani ve světě modelingu. Dokázala se však přes útrapy přenést, vybudovat si místo na výsluní a začít veřejně bojovat proti rasismu. Její problémy s výbušným chováním však dlouho přetrvávaly, a proto se modelka uchýlila k navštěvování kurzů sebeovládání.