Minimalismus i v šatní skříni

Tento styl je moderní, praktický, levný a jednoduchý. Minimalismus si získal srdce nejednoho designéra. Stal se z něho životní styl spousty lidí. Úspornost a jednoduchost z módy jistě dlouho nevyjde. Je to odpověď na některé z problémů, které mají lidé v konzumních společnostech. Plný šatník vás nenaplní štěstím, pokud v něm nenajdete to, co hledáte.
jednoduchý model
Kvalita, ne kvantita
Zbavit se všeho, co vám nedělá radost, by měl být první krok k minimalismu. Nedělá se to lehce. Odborníci doporučují rozdělit si svůj šatník na kupičky. Měly by vzniknout tři – čeho se určitě nevzdáte, co se vám nelíbí nebo jste neměli v posledním roce na sobě a zbytek, u kterého si zatím nejste jistí. První kupičku si necháte, a pokud zjistíte, že vám chybí nějaký důležitý stylový kousek, můžete ho dokoupit. Druhou kupičku můžete zkusit prodat, věnovat na charitu nebo známým. Minimalismus rozhodně není o vyhazování nepotřebných věcí, ale spíše o jejich recyklaci a zužitkování. Proto byste měli vyhodit pouze zničené nebo nefunkční oblečení, zbytek se snažte věnovat potřebným. Se třetí hromádkou zatím nic nedělejte, vraťte ji ke svému oblečení. Za pár měsíců či let pravděpodobně přijde čas, kdy některé věci z této kupičky vyřadíte.
minimalistické doplňky
Černá a bílá
Vsadit na snadno kombinovatelné barvy je základ. Měly by být tři nebo čtyři hlavní barvy, do kterých sladíte svůj šatník. Ty můžete mít v různých odstínech, vzorech a variantách. Měly by se k sobě aspoň trochu hodit. Vždy je vhodné mít k nim základní doplňky v nějaké barvě, která se hodí ke všemu, jako je černá nebo bílá.
nákup oblečení
Množství
A kolik by měl mít takový správný minimalistický šatník kousků? V tom se odborníci ani laikové neshodnou. Určitě by se nikdo neměl kvůli pravidlům minimalismu moc omezovat. Pokud někomu stačí 10 kousků oblečení, neznamená to, že to tak bude u všech lidí. Důležité je mít ze svého šatníku a vlastně celkově ze svého majetku radost – pokud ji nemáte, je něco špatně a lékem může být minimalismus.