Hororový herec

Když už je to článek pro zábavu, bude formou hádanky. Nejprve několik indicií a zajímavostí, a až na konci bude jméno onoho slavného představitele.
Tak tedy. Narodil se v 20. října 1882 v Lugoji. Což je v nynějším Rumunsku, tehdy však Rakousko-Uhersko. Životní pouť začala v Evropě, ale pak odjel do USA, kde i ve věku 73 let zemřel.
Jeho nejslavnější filmová role je ve filmu Dracula, a to z roku 1931, který natočil Tod Browning. Další věty již budou jen fikce, kterou nikdy nikdo nepotvrdil, a už ani nepotvrdí. Oba hlavní protagonisté nikdy neřekli, jak to bylo doopravdy.
Promítačka do kina
Paní Stoneová totiž nechtěla práva na slavný román prodat, a tak si za ní zašel herec osobně. Jak se celá věc projednávala se dodnes neví. Prý ji přesvědčil svým vystupováním a zjevem. Byl bledý, jeho zuby, tedy špičáky byly skutečně dlouhé, a proto se říkalo, že je upír doopravdy. V každém případě se stává onen herec prvním, kdo ji přemluvil a mohlo se točit.
Herec kolem sebe vytvořil spousty tajemství a podivností. Schválně: Faktem je to, že jednu z jeho mnohých přítelkyň našli mrtvou s rozdrásaným hrdlem. Její vražda nebyla nikdy objasněna.
Hororová variace
Herec se stává pomalu, ale jistě závislým na lécích. Jeho stav se i po psychické stránce jen horší a když zemře, tajemství pokračuje. Jeho nejlepší kamarád, Boris Karloff, který hrál monstrum ve filmech o Frankensteinovi, strávil noc u jeho rakve. Když tam ráno přišli lidé, byl prý jeho mrtvý kolega omládlý. Tvář měl bez vrásek a prý mu zčernaly i vlasy.
Upír a netopýři
Jeho hrob byl po delší době zalit betonem. Prý byl mrtvý herec na hřbitově několikrát spatřen jako mátoha.
Báli jste se při čtení? To je dobře. Tak se nyní již nebojte a vězte, že celé jméno herce zní Béla Ferenc Dezső Blaskó. A to je jen jediný z mála faktů, které se dají ověřit. Ostatní informace nebyla nikdy potvrzeny. Ani vyvráceny. A tak si alespoň na Pana Herce známého jako Bela Lugosi občas vzpomeneme.