Jak se nechovat na cyklostezce

Rozhodně není nic příjemného, když se najde nějaký chodec či cyklista, nebo jakýkoliv jiný člověk, který vám svým chováním dokáží znepříjemnit váš jinak hezký sportovní den. Chcete si vyrazit a jistě mít klid od všech starostí. Pokračujte ve čtení a zjistíte, jestli sami někde neděláte chybu.
západ slunce za polem           
Základní školáckou chybou je vodění psů. Není nic otravnějšího a nebezpečnějšího, než když se musíte vyhýbat psovi, který je puštěný na volno. Uvědomte si, že vám daná cesta opravdu nepatří, stejně tak jako psovi. Volnost mu dopřejte v lese, nebo v psích zahrádkách, místo ohrožování zdraví druhých. Pokud se však potřebujete dostat z bodu A do B a jiná cesta, než cyklostezka, neexistuje, použijte vodítko a choďte po správné straně.
            I na cyklostezce se dodržují strany. Když jste sami, asi je vám lépe uprostřed, avšak jakmile někdo jede, buďte ohleduplní a přesuňte se na stranu. Není moc příjemné se snažit každého objíždět jen tak tak, abyste sami nenarazili.
            Předhánění není žádná sranda. Když vás chce někdo předjet, klidně trochu zpomalte, abyste mu umožnili lepší přístup k druhé straně. Nesnažte se ho dohnat a předjet zpět. Stačí překážka, nebo špatný pohyb a skončíte s opravdu nepříjemným zraněním.
cyklisti na cestě
            Pokud máte děti, buďte si jistí, že na svém kole nebo tříkolce umí dodržovat směr. Nejde o rychlost, avšak naučte ho nejprve základ – řídit a brzdit. Jakmile jedete naproti a téměř vám dítě vjede do cesty, je to situace, která ve vás akorát probudí nejistotu. A pokud dítě bude umět brzdit, předejdete taktéž mnoha nehodám, či hrozbám nehod.
            A naposled, buďte slušní a nevyvolávejte hádky. Pokud nejste v právu, uvědomte si to a omluvte se. Protějšek by tuto situaci měl pochopit a přijmout. Není nic, co vám tak zkazí den, jako například chodec se psem, co vám téměř způsobí nehodu a ještě vás tím chce žalovat.