Malé investice, velké změny

Rozhlížíte se po svém obydlí a říkáte si, že by to chtělo změnu? Při pohledu do své peněženky však zjišťujete, že množství vašich financí neodpovídá vysněným plánům, co se dá tedy dělat? Máme pro vás pár tipů, jak se cítit zase ve vlastním obydlí dobře.
 starý porcelán
Rozsviťte byt novými dekoracemi
Je to naprosto jednoduché, stačí ve výprodejích dokoupit pár doplňků, kterými můžete oživit váš domov. Dekorační polštáře, vázy na čerstvé květiny, romantické svícny, mísy na ovoce a další. Dejte si záležet s výběrem textilií a materiálů a pamatujte na to, že přírodní materiály jako dřevo, kámen a kov k sobě patří.
 
Prosvětlete místnosti
Máte pocit, že se nemůžete svobodně nadechnout a váš malý byt vám tzv. padá na hlavu? Levným řešením je zvětšit prostor pomocí zrcadel, které skvěle odráží světlo a interiér díky nim vypadá modernější. Kombinujte více stylu rámů a tvarů, pohrajte si s optickým rozdělením místností a budete se divit, jak úžasný je výsledný efekt.
 
Dejte starému nábytku nový kabát
Pokud se nechcete zbavit starého nábytku po rodičích a rádi byste ho renovovali, je ten pravý čas seznámit se s technikou patiny. Ta dodává ať novému či starému nábytku punc originality, šmrncu a je možné si jej dekorovat tak, aby se hodil právě do vašeho obydlí. Vše záleží na zvolených barvách a kombinacích s dalšími prvky v bytě. Nábytek, který má být patinován, by měl být z masivu, broušením a nanášením barevných vrstev by se moderní nábytek z lamina poškodil a působil by nevěrohodně.
 povlečení v ložnici
Nebojte se nakupovat na bleších trzích
Bleší trhy, populární zejména za dob našich babiček, získávají v dnešní době na větší oblibě a je možné na nich ulovit opravdu netradiční kousky. Proč si byt nevyzdobit starými hračkami, okouzlujícím porcelánem, hliněnými mísami či tkanými obrazy, které jsou na trzích nabízeny za velmi nízkou cenu. Pokud chcete získat originální kousky, je toto místo to pravé pro vás.