Máte málo peněz?

Kdykoliv člověk potřebuje nějaké zboží nebo cizí službu, musí se revanšovat. A to zpravidla finanční formou, tedy tak, že za zmíněné uspokojení svých potřeb zaplatí. Je to už naprosto běžné a znají to všichni, ať už malá dítka, ctihodní starci nebo všichni někde mezi těmito póly.

Ovšem stejně jako to výše zmíněné víme i to, že ne vždy je peněz tolik, aby se jimi vše nezbytné zaplatilo. Někdy proto, že máme průběžné výdaje vyšší než příjmy, jindy ale i proto, že se objeví nečekaný výdaj, s nímž jsme nepočítali.

A jak si počínat, když se někdo ocitne v takové pozici? Pak nejednou není jiný způsob, jak to dát do pořádku, než někoho požádat o půjčku. A tím někým bývají vesměs finanční instituce.

eura bankovky

Ty mají jak známo peněz dost. A proto je také půjčují. Ovšem je tu jeden zádrhel. K tomu, aby u nich někdo dostal půjčku, musí být splněny všechny požadavky, jež tyto instituce na žadatele kladou.

A to je zejména v bankách často kámen úrazu. Protože tam se vyžadují čisté registry dlužníků, dostatečně vysoké příjmy žadatelů, absence takových negativ, jako je přílišné zadlužení nebo dokonce exekuce a podobně. A je jasné, že ten, kdo je v úzkých, v těchto ohledech zrovna nadějným dojmem nepůsobí. A tudíž odchází s nepořízenou.

medvídek s padesátkou

Ovšem u nebankovních poskytovatelů půjček svítá naděje i takovýmto odmítnutým a zdánlivě bezperspektivním žadatelům. Tady se totiž u půjček zvaných nebankovní americká hypotéka omezují veškeré záruky jen na dání nemovitosti do zástavy a na schopnost hradit aspoň ty nejnižší představitelné splátky. A protože to je daleko snáze splnitelné, je jasné, že tu uspěje kdekdo. Leckdo tu získá peníze, které potřebuje, a to vlastně za docela výhodných podmínek.

Lze tu bez poplatků předem získat rychle až sedmdesát procent odhadní ceny takové nemovitosti, splácet lze třeba až třicet let po malých částkách a s příznivými úroky a podobně. A co si přát víc?