Jedna z deseti žen trpí nespavostí. Víme, co vám zaručeně pomůže usnout!

Spánkový deficit ovlivňuje negativně jak náš zevnějšek, tak i naše pocity, nálady a emoce, ale hlavně funkci našeho mozku a také vnitřních i vnějších orgánů. Právě proto je pro nás spánek, stejně jako kyslík, voda a potrava, životně důležitý.
schovávání za polštářem
§  Pokud to nechcete řešit léky
Ocitli jste se v situaci, kdy často nemůžete zamhouřit oka, převalujete se v posteli nebo vás probudí sebemenší zvuk a pak nemůžete dlouho usnout? Samozřejmě že existují prášky proti nespavosti, po kterých usnete jako nemluvně. Ale ne všechno se musí řešit takhle radikálně – možná si můžete pomoci přírodní cestou!
Existují potraviny, jejichž konzumace vám může napomoci při procesu usínání. Chcete vědět, které to jsou?
jogurt s ovocem
1.       Med
Nahrazuje cukr, jelikož je v něm mnoho velice důležitých látek, které jednak plní naše tělo energií, ale také důležitými živinami. Navíc se říká, že med v čaji nebo v mléce pomáhá usnout. Rozhodně to stojí za to, abyste to vyzkoušeli, nemyslíte? Stačí se napít sladkého čaje s medem, případně si dát k večeři jogurt s medem, případně si přidat med do mléka nebo do müsli. Spánek by vás měl překvapit rychleji než obvykle.

2.       Banány
V banánech se nachází velké množství antioxidantů, magnesia, draslíku a složky, která se nazývá tryptofan – všechny tyto složky velmi pozitivně ovlivňuje funkci našeho mozku a schopnost mozku se vyrovnávat s každodenní realitou, proto je také lehčí usínání a snění. Banány dá se říct zkvalitňují náš spánek – za to vděčíme převážně draslíku.
krabička čajů
3.       Kešu, pistácie, vlašské ořechy a arašídy
Tyto ořechy jsou plné hořčíku a draslíku, takže fungují podobně jako banány, obsahují ale větší množství těchto složek než banány. Navíc ořechy podporují vznik serotoninu, což je dá se říci hormon štěstí a pohody. Serotonin nám pomáhá se vyrovnat se stresem a soustředit se na pozitivní věci. Také nám pomáhá udržet naše emoce v rovnováze. Když jsme šťastnější, lépe se nám spí.
4.       Jogurty
Ideálně bílé obyčejné jogurty, které snadno zkombinujete s medem a s banánem. Jogurtové složky obsahují kalcium a melatonin, který napomáhá kvalitnímu spánku.