Když se řekne rukavice, málokdo si vybaví ty jednorázové

Každý si pod pojmem rukavice vybaví něco jiného, většina ale asi ty zimní nebo gumové. V současné době jsou nejužívanější jednorázové latexové rukavice, které na rozdíl od těch klasických tlustých gumových umožňují mnohem lepší cit a snadnější manipulaci s předměty.

Latex je přírodní produkt, ovšem zde je na místě varovat citlivější osoby. Obsahuje proteiny, které mohou vyvolat alergickou reakci. Proto je nutné to vzít v úvahu při jejich výběru.

Proč je dobré je používat

Ptáte-li se, proč je dobré někdy pracovat v latexových rukavicích,tak je to nejen z hygienických důvodů, ale i z důvodu bezpečnosti, tedy zamezení styku s infikovaným materiálem či zabránění poranění jehlou.

Oblasti jejich použití jsou především:

· Zdravotnictví a výzkum
· Gastronomie a potravinářství
· Průmysl
· Veterinářství

Jejich tenkost dovoluje dostatečně zachovat potřebný cit i pro velmi jemné manuální práce, což většina uživatelů ocení. Lze si vybrat mezi variantami uvnitř s pudrem nebo bez něho. Pudr usnadňuje navlékání i svlékání, nicméně vyhnout by se mu měli jedinci, kteří mají dispozice k alergiím.

Dále se nabízí:

· Výběr velikostí XS až XL
· Prodloužená délka
· Různé barvy
· Úprava povrchu od hladké, zdrsněné atd.
· Různá tloušťka
· S válcovým okrajem nebo bez něj

Nejsou však příliš vhodné pro manipulaci s oleji či ředidly, propustí je. Lze je ale použít v domácnosti například pro úklid, protože dokáží spolehlivě ochránit proti často používaným chemikáliím obsaženým v běžných čisticích prostředcích. Nemusíme se tak obávat, že přijdou do styku s pokožkou ruky a jejího podráždění.
Představují nejvhodnější a nejjednodušší řešení všude tam, kde se chceme ochránit před nečistotami nebo přenosem bakterií a virů při tak běžné činnosti, kterou je dotek ruky.