3 alternativy k populární chatovací aplikaci WhatsApp

WhatsApp platí za pravděpodobně nejznámější chatovací aplikaci pro mobilní telefony posledních let. Rozhodně však není jedinou na trhu. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje, možná se vám bude hodit některá z následujících tří alternativ.
 ikony kolem monitoru
Telegrampředstavuje jednoho z jejích největších konkurentů. Svým uživatelům přináší nástroj, pomocí něhož si mohou naprogramovat automatické mazání zpráv. Telegram nejspíše ocení správci velkých skupin, protože umožňuje přidat do každé z nich až 200 tisíc členů. Kromě verze pro mobilní telefony jej můžeme nainstalovat i na v osobních počítačích či noteboocích běžících na Windows, Linuxu a Mac OS.
 
Viberumožňuje odesílat personalizované zprávy, video nebo audiozprávy. Velmi zajímavě vypadá možnost instalace nejrůznějších rozšíření, podobně jako to funguje u většiny moderních internetových prohlížečů. Díky takto doinstalovaným funkcím můžete například sdílet svou polohu s přáteli nebo si třeba posílat videa z YouTube. Viber je k dispozici zdarma jak pro majitele mobilních telefonů používajících Android nebo iOS, tak i počítačů s operačním systémem Windows nebo Mac OS.
čísla u ikon
 
Signalcílí zejména na uživatele, kteří považují za prioritu soukromí a bezpečnost. Kromě silného šifrování přichází například s funkcí, díky níž po nastaveném časovém intervalu se automaticky smaže historie. Stejně jako dříve zmiňované aplikace umožňuje odesílat textové zprávy vašim kontaktům či realizovat tradiční hovory a videohovory. Nechybí zde ani možnost vytvářet skupiny. Aplikaci si můžete stáhnout jak ve verzi pro mobily s Androidem a iOS, tak pro počítače a notebooky s operačními systémy Windows, Mac OS a Linux.
 
Ačkoliv každá z výše zmiňovaných alternativ má svá specifika, v jedné zásadní věci se neliší. Můžete si je stáhnout zdarma a ušetřit tak nemalé částky za SMS a telefonáty.