Ze sušičky rovnou do skříně

Kdo by nechtěl takového pomocníka. Automatické pračky jsou již dnes samozřejmostí v každé domácnosti. Sušičky prádla se začínají také objevovat, ale přece jen ještě nejsou běžnou výbavou. Kdo jí ale vlastní, už by jí nedal za žádnou cenu. Prádlo ze sušičky je voňavé a nadýchané, často se nemusí ani žehlit. Jen se složí do skříně a práce je hotová. Která hospodyňka by netoužila právě po takovém pomocníkovi?

Prádlo voňavé po slunci a větru také není k zahození, ale ruku na srdce. Ktrá z vás má možnost sušit prádlo právě v takovém prostředí? Balkony ve městě většinou vše jen zhorší. Na prádle se nachytá smog a prach města a tak často skládáme prádlo plné prachu a sazí. To může u citlivých jedinců vyvolávat alergie nebo jiné zdravotní problémy. Proto sušička pro domácnost ve městě je to pravé.

Druhy sušiček
a/ kondenzační
Shromažďují vodu v zásobníku a tu je pak třeba svést do odpadu nebo jí ručně vylít. Nevzniká žádná vlhkost a není potřebné žádné speciální odvětrávání.

b/ ventilační
Zde není třeba řešit odpad, je ale nutné, aby místnost, kde je sušička prádla umístěná, byla odvětraná. V opačném případě se zde hromadí vlhkost a může dojít k vytvoření plísní nebo zkroucení nábytku.

1/ plnění předem
Je výhodnější, neboť se dá postavit na pračku a tak ušetřit mnoho prostoru. Proto také většina výrobců vyrábí tento typ.

2/ plnění horem
Málo vyráběné, nutno postavit samostatně.

3/ kombinace pračky a sušičky
Typ vhodný do malých bytů. Tyto typy ale usuší menší množství prádla, než dokáží vyprat, a tak se musí většinou sušit vypraná várka nadvakrát.
Revolucí mezi sušičkami je typ, který dokáže prádlo nejen usušit, ale i osvěžit barvy, zbavit prádlo či kostým záhybů, vlněný kabát bude rázem jako nový a blůzka z nejjemnějšího hedvábí bude opět zářit jako právě zakoupená. Sušička má tvar skříně a designem velmi dobře zapadne mezi běžný nábytek třeba v ložnici. Využijí jej zejména pracovně velmi vytížení lidé, kdy profese na nich vyžaduje, aby jejich oblečení bylo vždy dle určité etikety.