Toyota FT-AC aneb budoucí generace SUV RAV 4

Japonská automobilka představila na autosalonu v Los Angeles koncept zbrusu nového a lehčího terénního vozu a to Toyotu FT-AC. Automobil je pro všechny nadšence, kteří milují nejen víkendová dobrodružství a cesty za poznáním do neznáma. Toyota FT-AC celým označením Future Toyota Adventure Concept je tak předzvěstí nové generační řady Toyoty RAV 4, která je doposud nejhlavnějším modelem japonské automobilové společnosti. Automobil je samozřejmě koncipován pro nejrůznější terén i zpevněné cesty.
 toyota logo
Interesantní detaily
 
Za zmínku rozhodně stojí zmínit zajímavosti, jako jsou například vestavěné kamery. Ty mají nahrávat poté každý okamžik vaší dobrodružné jízdy. Prostřednictvím vestavěného Wi-Fi hotspotu záznam bude odesílán automaticky do cloudového úložiště. Zde pak bude ve zcela reálném čase možnost upravit a zveřejnit příspěvky za pomoci mobilního telefonu. Wi-Fi konektivita umožní i vysílání live přenosů z vašich neopakovatelných výprav s tímto terénním plechovým krasavcem. Toyota FT-AC bude mít vestavěné diodové mlhovky. Ty po vyjmutí lze použít jako svítilnu. Vestavěný držák slouží coby nosič kol.
 toyota c-hr
Koncept designu
 
Vzhled již hned při prvním spatření ve vás bude vzbuzovat typický charakter pro současné SUV vozy značky Toyota. Nepřehlédnutelná je velká maska chladiče v černém provedení, která je lemována LED světlomety. V případě jízdy ve špatně viditelných podmínkách, jako je například jízda v mlze, jsou určena mlhová světla, která lze po vyjmutí i umístit na horské kolo. Spodní část karoserie je vybavena dvěma háky v případě potřeby vyproštění automobilu. Spodek je rovněž chráněn kratším předním a zadním převislým krytem proti kamenům či jiným potenciálním překážkám.
 
Nejen vstříc k dalekým cestám v terénu
 
Toyota FT-AC disponuje konstrukcí, která vychází z většího rozvoru a širšího rozchodu kol. Velmi široké lemy blatníků slouží coby ochrana boků karoserie. Dvacetipalcová kola jsou vybavena robustními terénními pneumatikami.
 
Novinka koncepčního terénního vozu značky Toyota je cílena pro aktivní životní styl. Prioritou je absolutní všestrannost. Současně je apelováno na řidiče, aby si každý svou jízdu přizpůsobil k obrazu svému pro maximální pohodlí.
 
Maximální komfort v rámci jízdy
 
Nejen robustní střešní nosiče umožní transportovat jakékoli outdoorové nástroje. LED světla umístěná v předních rozích poskytnou osvětlení kolem celého automobilu a dle dané situace mohou osvítit i terén vpředu. Zároveň mohou plnit účel coby přisvětlení pro kamery zabudované v bočních zpětných zrcátkách. Infračervené kamery umístěné ve zpětných bočních zrcátkách jsou schopny zaznamenat cestu terénem a obdobně jako mlhová světla jsou odnímatelná.