Tipy na letní dovolenou v letošním roce

·         Jaké máte letos možnosti?
·         Kde prožít klidnou a nerušenou letní dovolenou?
·         Z jakých destinací byste si měli vybírat?

Baleáry je nutné rezervovat rok dopředu, protože každoročně je na ně obrovský nával. Řecké ostrovy jsou neuvěřitelně oblíbené, takže je dobré na ně myslet včas. Ovšem nechcete zůstat trčet v Chorvatsku? Takže co můžete udělat a kam se můžete vydat, pokud ne nutně potřebujete moře, stačí vám spíš klid a pohoda, nebo nějaké to dobrodružství?
1.       Dominikánská republika
Mezi všemi karibskými oblastmi je tento ostrov nejpopulárnější. Proč? To je jednoduché. Nepotřebujete vízum, nepotřebujete očkování, služby jsou zde na prvotřídní úrovni, moře je zde teplé a pláže bílé.

Ovšem pokud se zde vypravíte v červenci a v srpnu, kdy tady není sezona, počítejte s tím, že zmoknete, bude tu neskutečné horko. Ovšem: jsou zde nižší ceny než v hlavní sezoně, celý zájezd bude levnější a také zde nebude tolik turistů. To je dobrý důvod, proč vyjet na Dominiku.
2.       Madeira
UK traveler zdůrazňuje už od podzimu, že právě portugalská Madeira se stane nejoblíbenější turistickou destinací na nadcházející sezony. Proč? Můžete ležet na pláži, vydat se na túry, oddávat se poznávání přírodních krás a kultur. Navíc se zde ceny příliš neliší od těch u nás, což se vám například v Chorvatsku stát nemůže. Pláže jsou zde sice kamenité a moře poněkud studenější než to Středozemní nebo Karibské, ovšem zaplavat si můžete.

3.       Slovinsko
Slovinské moře je sice drobné, ovšem téměř prázdné. Proto, pokud hledáte klid a pohodlí, určitě se vyjdete na Slovinsko. Ovšem mnohem lepší to budete mít u jezera Bled. Je to krásný přírodní úkaz, za nímž jezdí lidé z celé Evropy.
4.       Ostrov Kos
Ze všech řeckých ostrovů je tento nejméně obsazovaný. Lidé se totiž zcela zbytečně bojí návalu uprchlíků ze Sýrie nebo Turecka, ovšem Řecko už žádné uprchlíky nepřijímá a proto se jich nemusíte bát. Nemají na ostrov vůbec vstup povolen, proto neváhejte a užijte si dovolenou právě na tomto překrásném řeckém ostrově.