Nejlepší kamarádka – čerstvá šťáva

Po zimě může být váš organismus přetížen a nějaké to kilo navíc v důsledku špatného životního stylu během vánočních svátků také k radosti nepřidá. Pokud se chystáte na detoxikaci vašeho těla nebo chcete jednoduše zhubnout, nejlepším pomocníkem vám při tom budou šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny.

        I.            ŠŤÁVA Z ČERVENÉ ŘEPYŘepa obsahuje minerální látky jako je draslík, hořčík, železo, zinek a jod. Má také vysoký obsah vitamínů. Šťáva z řepyzvyšuje vitalitu, čistí krev, snižuje krevní tlak, posiluje imunitní systém, povzbuzuje činnost žaludku a zbavuje střeva jedovatých látek. Dodává vlasům a nehtům pružnost a pevnost. Také vyvolává dobrou náladu.

      II.            ŠŤÁVA Z MRKVE –Mrkev je plná betakarotenu a vitamínů. Šťáva z mrkve pomáhá tělu zbavit se škodlivých látek. Podporuje trávení, vidění, zvyšuje odolnost proti infekcím. Pomáhá udržovat zdravé kosti, chrání nervový systém a je vhodná při očistě jater. Postará se o zdravou a krásnou pokožku a vlasy vám díky ní porostou mnohem rychleji.

    III.            ŠŤÁVA Z OKURKY –Okurky obsahují enzym erepsin, který štěpí bílkoviny a zabíjí parazity ve střevech. Šťáva z okurek vám pročistí střeva i ledviny. Omezuje nebezpečí srdečních chorob a má výborný vliv na krevní tlak. Je také výborná při odtučňovacích dietách.

    IV.            ŠŤÁVA Z ANANASU –Ananas sice obsahuje hodně cukru, přesto napomáhá při hubnutí. Šťáva z ananasu zlepšuje trávení a optimalizuje využití tuků v těle. Působí protizánětlivě, pomáhá čistit, zlepšuje prokrvování, působí protizánětlivě, snižuje krevní tlak a uvolňuje svalové křeče.

      V.            ŠŤÁVA Z GRAPEFRUITU –Grapefruit má silné alkalické účinky, a díky tomu čistí krev od jedovatých látek. Šťáva z grapefruitu je bohatá na vitamíny, podporuje trávení, posiluje imunitní systém, působí proti infekcím i nachlazení.