Muži a jóga

Je pravda, že co se týká hodin jógy, muže na ně často nepotkáte. Pokud ano, pak se jedná o výjimkové případy. Často si můžeme klást důvody, co za tím stojí, že muže jóga nepřitahuje tolik, jako nás ženy.

Jedním z důvodů, proč muži na jógu nechodí, je ten, že si myslí, že hodiny jsou určeny pouze pro ženy. Je sice pravda, že je to občas drbárna, ale spíše taková ta příjemná. Někdy je prostě potřeba probrat, co se za několik dní, kdy jsme se neviděly, událo. Určitě je mnohem lepší, pokud to na hodinách funguje tak, že se můžete zeptat, jak se komu daří, co je nového apod., než tam, kde se jedná pouze o cvičení.
muž cvičí jógu

Pokud se nějací muži objeví, většinou si myslí, že se půjdou podívat na pěkné ženy a budou je lovit nebo okukovat. Sami ale při cvičení zjistí, že na něco takového není vůbec čas, protože mají co dělat sami se sebou.

Některým mužům může přijít jóga až jednoduchá a nic to s nimi ve výsledku stejně neudělá. Něco takového skutečně tvrdí pouze ti, kteří jógu nikdy nezkoušeli. Jóga má spoustu podob. Záleží jen na tom, pro kterou se zrovna rozhodnete. Pokud se například chcete zapotit nebo si zaposilovat, pak pro vás bude nejlepší jóga ashtanga.

Je pravda, že jiní muži se zase mohou věnovat jiným sportovním aktivitám, mezi které bychom mohli zařadit fotbal, hokej, golf nebo cokoliv jiného. Jóga je ale ta, která je všechny vhodně doplňuje a kompenzuje stres, který při sportech vzniká. Díky józe se zklidníte a dopřejete vašemu tělu něco jiného. Možná že časem uznáte, že relaxace má opravdu něco do sebe.

Třeba se také cítí nesví a mohou se stydět. Je pravda, že pokud se jeden muž objeví mezi tolika ženami, nemusí se cítit úplně dobře. Časem tento pocit ale vymizí, protože lidi kolem sebe není při cvičení čas vnímat. Zvláště, pokud cvičíte poctivě.
hatha jógy

Nejedná se ale pouze o cvičení. Jedná se také o styl života.