Jak se správně obléknout na ples?

Dostali jste pozvánku na ples a chcete udělat co nejlepší dojem. Proto je nejdůležitější se navigovat podle toho, co máte na pozvánce. Ta nám řekne právě to, zda se máme kouknout po delších plesových šatech nebo po krátkých koktejlových šatech. Mnoho žen chodí si nakupovat nové šaty a doplňky a v den D si nechávají od kadeřnic udělat co nejlepší účes, aby na plese vypadaly úchvatně. U mužů se předpokládá to, že budou podtrhávat krásu své ženy, ale mnoho mužů si na sebe vezme nevhodný oblek a ještě k tomu při jeho nošení se dopouští několika chyb.
dámské šaty
Jestliže muž jde na formální ples, měl by si na sebe vzít smoking. Pokud jde o ples někde jen na vesnici, stačí si na sebe vzít, jen tmavý oblek, jelikož se ples odehrává v zimních večerních hodinách. K tmavým oblekům si vezměte jen tmavé ponožky a nezapomeňte na to, že by měly mít delší délku. Dále k tmavému obleku, si vezměte jen bílou košili s dlouhými rukávy. Motýlka nebo kravatu se pokuste barevně sjednotit s barvou šatů své partnerky. Také ve stejné barvě by měl být kapesníček. Pokud to půjde, vezměte si přes oblek kabát, bude to vypadat mnohem lépe než třebas zimní bunda.  Nesmíme také zapomenout na boty, na společenské plesy se nejvíce hodí lakýrky neboli boty z černé lakované kůže.
pánský oblek
Co se týče u žen, tak na formální ples, by žena měla zvolit šaty dlouhé nejméně pod kolena. Na ples se nehodí šaty bílé barvy, jelikož tyto šaty jsou určené na svatbu, dále se nehodí letní šaty nebo kostýmky. Každá žena by si šaty měla zvolit, jak podle vzhledu, tak i podle typu postavy, měla by dbát i na správný výběr barvy. Dále by měl být pas u šatů co nejužší a dole by se šaty měly rozšiřovat. Jestliže jdeme na formální ples, tak bychom neměli opomenout to, že bychom si měli vzít dlouhé rukavičky. Obuv u žen by měla být zásadně na vysokém podpatku. Dále by měla mít uzavřenou špičku, ale střední část boty a pata může být otevřená. Boty by měly barevně ladit s barvou šatů, ale jestliže si vyberete boty černé, nic tím nezkazíte. Nesmíte také zapomenout na punčochy a malou kabelku.