I dospělí si mohou hrát

Darovali jste někdy dospělému člověku pastelky? Připadá vám to příliš infantilní? Pak byste se měli nad sebou vážně zamyslet, a zejména nad smyslem života. Tím je především tvořivost a hravost a jakékoli nadřazené či submisivní tendence někoho ovládat, mít nad ním moc anebo se naopak podřizovat cizí vůli patří do ordinace psychiatrických a psychologických pracovišť. Stačí se rozhlédnout kolem sebe, kolik lidí touží po různých válečných konfliktech, které si zobecňují i mnoha počítačovými hrami, a jestliže se mezi nimi objeví někdo mírumilovný, mají jej za slabocha.

barevné hroty pastelek

Žádná válka nikdy nikomu nic dobrého nepřinesla, vždy za sebou zanechávala jen smrt, zkázu a zoufalství, a jak se zdá, lidé se nepoučili ani z té nejstrašnější, druhé světové, která vyvrcholila dvěma jadernými výbuchy v Japonsku. Možná se vám zdá, že nákupem pastelek pro dospělé osoby budete zbytečně vyhazovat peníze, ale není tomu tak.

Pastelky jsou barevné – svět je ve skutečnosti nádherný a barevný – rudé růže, modré nebe, zelený trávník a zlatavé slunce – i takovéto zdánlivě obyčejné motivy nás upozorňují, abychom přestali vyzdvihovat šedou a černou, jak je tomu například i mnoha druhů nábytku, a naopak šli cestou barev. Velká sada pastelek Promo dárky vás na to může jemně upozornit.

seskupení pastelek do tvaru srdce

Uklidňují – hledáte-li ve svém životě klid, vezměte pastelky do ruky a zkuste jen tak pro radost malovat, co vás napadne. I kdyby to měl být zdánlivý nesmysl, samotná výtvarná činnost nesmírně uklidňuje rozbouřenou mysl. A ta bývá v dnešní náročné době velmi přetěžována.

Pastelky inspirují – lidé tvořiví a odvážní mohou vzít pastelky do ruky a pokusit se v sobě probudit malířský talent. Postačí vám k tomu jen skicák, papírový blok či záznamník a vhodné prostředí. Malovat můžete jakákoli témata, nejlépe přírodu kolem sebe – květiny, stromy, ptactvo, hmyz či savce, ti pokročilí se mohou pokusit o portrét, případně zkusit motivy světla a stínu, která nejlépe vystihnete grafitovou tužkou.